گاواهن نیوهلند زمینی را پربارترین زمین سال کرد

همانطور که می دانید گاواهن نیوهلند یک ابزار ضروری برای کشاورزان و باغداران است، زیرا برای آماده سازی خاک برای کاشت و کنترل علف های هرز استفاده می شود. انواع مختلفی از گاوآهن موجود است که هر کدام دارای ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی هستند.

ما نگاهی دقیق تر به انواع مختلف گاوآهن ها، نحوه عملکرد آنها و عواملی که باید در انتخاب گاوآهن مناسب برای نیازهای خود در نظر بگیرید، خواهیم داشت. گاوآهن‌های پیاده‌روی BT (قبل از تراکتور) در سبک‌های بسیاری برای برآورده کردن شرایط مختلف خاک تولید شدند.

هنوز چند گاوآهن چوبی دست ساز در اطراف وجود دارد. یکی از همسایه‌های ما یک ست کامل دارد که می‌گوید پدرش آن را ساخته و با آن محصول زیادی درست کرده است. من دوست دارم آن آقا مسن را ملاقات کنم، چون مرده‌ام مطمئناً نیاز به یک روح متین با غیرت برای به پایان رساندن کاری که او شروع کرده است.

با این وجود، کشاورزان آمریکایی در سال 1797 در اولین گاوآهن های چدنی اخم کردند. آنها معتقد بودند که این فلز زمین را مسموم می کند، حاصلخیزی را کاهش می دهد و باعث رشد علف های هرز می شود. . . و اینکه امتیاز سهم به زودی از بین می رود. در مورد آن چطور؟

گاوآهن

اولین گاوآهن با قالب چدنی قابل تعویض واقعاً خوب، زمینی و استاندارد یا قورباغه ای (به واژه نامه شخم زدن با اسب ها مراجعه کنید ) توسط جان جترو وود در سال 1819 ثبت اختراع شد.

انواع مختلف گاوآهن موجود است که هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده اند. برخی از رایج ترین انواع گاوآهن عبارتند از: گاوآهن های تخته ای: این ها دارای یک تیغه منحنی U شکل هستند که هنگام کشیدن خاک روی زمین می چرخد.

گاوآهن های تخته ای معمولاً برای شکستن خاک سخت و فشرده و دفن علف های هرز و سایر زباله ها استفاده می شود.

گاوآهن های اسکنه ای: این گاوآهن ها دارای یک سری قلاب های تیز و باریک هستند که در خاک بریده می شوند و یک سری شیار ایجاد می کنند. گاوآهن اسکنه اغلب برای کنترل علف های هرز و سست کردن خاک فشرده استفاده می شود.

گاوآهن های دیسکی: این گاوآهن ها دارای تیغه های دیسکی شکل هستند که در خاک بریده شده و شیارهایی ایجاد می کنند. از گاوآهن های دیسکی اغلب برای آماده سازی خاک برای کاشت و کنترل علف های هرز استفاده می شود.

گاوآهن های افست: این گاوآهن ها دارای یک تیغه از مرکز گاوآهن هستند که به آن اجازه می دهد بدون ایجاد مزاحمت در زیر آن، خاک را بچرخاند. از گاوآهن افست اغلب برای کنترل علف های هرز و آماده سازی خاک برای کاشت استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.