چگونه دکمه های خیاطی مناسب را انتخاب کنیم؟

بدون شک، دکمه خیاطی یکی از عناصر ضروری برای بستن لباس، شلوار، پیراهن و بسیاری موارد دیگر است. با این حال، این عنصر برای بستن لباس شما استفاده نمی شود، بلکه به عنوان تزئین عمل می کند. از آنجایی که دکمه ها در حال حاضر انواع، شکل ها و رنگ های مختلفی دارند، انتخاب یکی از آنها مطمئنا کار آسانی نیست. انتخاب با توجه به انتظارات شما انجام خواهد شد. در اینجا چند نکته موثر برای انتخاب دکمه خیاطی مناسب آورده شده است.

دکمه

اشکال مختلف دکمه خیاطی

در بازار، تعداد زیادی شکل دکمه خیاطی موجود است: گرد، مسطح، مثلث، مستطیل و گل. برای انتخاب دکمه خیاطی نباید به زیبایی آن مراجعه کرد. برعکس، لازم است دکمه ای را انتخاب کنید که کاملاً با لباسی که در آن نصب می شود مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، دکمه ای که مناسب لباس یقه است، دکمه گرد باقی می ماند. در حالی که برای یک یقه شکسته، یک دکمه مربع شکل کار خواهد کرد. وقتی نوبت به طراحی دکمه های شما می رسد، این جنبه ظرافت را به فردی که لباس می پوشد ارائه می دهد. برای این، انتخاب را نباید عجولانه انجام داد. توجه داشته باشید که مدل لباس شما به انتخاب این لمس کوچک شخصی بستگی دارد. شکل، اندازه و رنگ دکمه ای که انتخاب می کنید باید با ظاهر لباس شما مطابقت داشته باشد که امروزه خرید دکمه فلزی باعث شیک تر دیده شدن لباس می شود.

کدام ماده را برای دکمه های خیاطی خود انتخاب کنید؟

در حال حاضر 9 ماده برای طراحی دکمه های خیاطی وجود دارد. شما می توانید بین فلز، مروارید، شاخ، چرم، پلاستیک، کروزو، استخوان، مینای حیوانی و چینی انتخاب کنید. برخی از دکمه ها با پارچه پوشانده شده اند تا به یک طرح نمادین دست پیدا کنند. بسته به انتظارات مشتری، طرح و رنگ پارچه ممکن است متفاوت باشد. به خصوص به دلیل هزینه کمتر، دکمه‌های طراحی شده در پلاستیک و corozo بدون شک محبوب‌ترین دکمه‌ها هستند. قیمت بسته به متریال انتخابی متفاوت است. حتی اکنون می توانید دکمه فلزی صدفی پیش ساخته ای را پیدا کنید که گران هستند.

کدام ماده را برای دکمه های خیاطی خود انتخاب کنید؟

دکمه فلزی تهران

انواع دکمه خیاطی

دکمه های خیاطی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: دکمه های تخت که دارای دو یا چهار سوراخ هستند، دکمه های گنبدی شکل که برای یک توپ کوچک طراحی شده اند و دکمه های سرپوشیده که دارای لبه و پای فلزی هستند. هر نوع نقش و موقعیت خاص خود را دارد. همچنین امکان انتخاب دکمه دوخت مدل قلاب بافی و آن هم با فشار وجود دارد. همانطور که از نامش پیداست، این آخرین مدل باید به لباس دوخته یا منگنه شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.