چرم بهشتیان اصفهان درموزه لوور فرانسه به عنوان بهترین چرم به نمایش درآمد

آیا می دانید بهترین چرم بهشتیان اصفهان چگونه تولید می شود؟ تولید چرم ممکن است فرآیندی ساده به نظر برسد، در عوض شامل مجموعه‌ای از مراحل پردازش (بیش از 40) است که اغلب در یک مکان انجام نمی‌شوند، اما با همکاری شرکت‌های مختلف، که هر کدام در یک فاز تولید خاص تخصص دارند، محقق می‌شوند.

فرآوری چرم، که به سادگی “دباغی” نیز نامیده می شود، شامل مراحل مختلفی است که بسته به نوع چرم که در پایان فرآیند ساخته می شود، می تواند متفاوت باشد. در هر صورت، مراحل اصلی که همیشه در فرآیند دباغی وجود دارد، به صورت نشانگر هستند:

دستیابی به چرم، نگهداری و ذخیره سازی، ریویرا کار می کند، برنزه کردن، دباغی مجدد، رنگرزی و در نهایت چاق شدن، به پایان رساندن، چرم چگونه تولید می شود، کسب چرم.

پوست حیوان در درجه اول باید محصول جانبی سایر فعالیت های انسانی، مانند اساساً تغذیه جوامع، همراه با سایر ابزارهای معمول گونه های جانوری و اهلی کردن آنها، مانند کمک به عنوان نیروی محرکه یا حمل و نقل در نظر گرفته شود. جنگ، شکار، کود و غیره. سپس چرم حیوانات توسط تولیدکننده چرم به عنوان ضایعات تولید در مقایسه با مصارف اولیه خریداری می شود.

چرم

نگهداری و ذخیره سازی: حفظ اساساً شامل اولین تثبیت مواد جمع آوری شده با هدف جلوگیری از پوسیدگی فوری پوست است و می تواند به روش های مختلف انجام شود.

خشک کردن: تا حد ممکن آب از پوست استخراج کنید (کم آبی). می توان آن را در آفتاب انجام داد (به طور سنتی در مناطق گرمسیری بسیار خشک مانند آفریقا و آمریکای جنوبی، اروگوئه پاراگوئه و آرژانتین استفاده می شود) این شکل از خشک شدن معمولاً خیلی سریع (خشک شده در آفتاب) منجر به حفاظت بدی می شود که اساساً قسمت بیرونی را خشک می کند.

خیلی سریع در حالی که قسمت داخلی خراب می شود زیرا کاملاً خشک نمی شود. یا می تواند در سایه (در هوا خشک شده) اتفاق بیفتد که مشکل قبلی را برطرف می کند اما به طور کامل آن را حل نمی کند زیرا پوست ها اغلب به خوبی کشیده نمی شوند و بنابراین شکل نامنظمی به خود می گیرند و چین می شوند.

سومین روش خشک کردن دقیق تر، خشک کردن پوست ها پس از کشیدن آنها با الوار از میان قاب ها و آویزان کردن آنها در زیر سایبان ها برای مدت زمان لازم برای خشک شدن کامل است. به عنوان یک نکته کلی با اشاره به سه روش شرح داده شده، لازم است وزن مخصوص ماده مشخص شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.