نوعی خودکار کیان مشکی که به اندازه 50 سال جوهرش پایان نمی یابد

قلم‌های توپی نه تنها تقریباً در همه موقعیت‌های نوشتن به یک جزء اصلی تبدیل شده‌اند، بلکه به یک ابزار طراحی محبوب نیز تبدیل شده‌اند.

با توجه به مقرون به صرفه بودن و سهولت استفاده از خودکار کیان مشکی، هنرمندان – به ویژه کسانی که نقاشی می‌کنند – به سمت امکانات بی‌شمار آن جذب می‌شوند.

با حرکت آرام قلم به جلو و عقب روی کاغذ، هنرمندان می‌توانند بافت‌های واقعی مانند پوست و مو را با یک توپ نمایش دهند.

با این حال، به دلیل حساسیت جوهر به نور، نقاشی‌ها و سایر هنرهایی که با توپ پوینت ایجاد می‌شوند، با مشکلات خاصی در طول عمر مواجه می‌شوند.

اگر به طراحی با خودکار علاقه دارید، حتما این واقعیت را در ذهن داشته باشید.

اساساً، تمام جوهرها از رنگی ساخته می‌شوند که در یک وسیله نقلیه حل شده یا معلق می‌شود (که به آن حلال یا وسیله حمل نیز می‌گویند) که آن رنگ را به کاغذ می‌رساند.

خودکار

جوهرها همچنین حاوی چندین افزودنی هستند که عملکرد آنها را به خوبی تنظیم می کنند.

به عنوان مثال، سازندگان ممکن است از سورفکتانت‌ها برای دادن کشش سطحی مناسب به جوهر استفاده کنند تا به طور قابل‌اعتمادی در قلم جریان پیدا کند، از کلاسورها برای چسبیدن رنگ رسوب‌شده به کاغذ پس از تبخیر خودرو، و از مواد نگهدارنده برای جلوگیری از کپک زدن استفاده کنند.

سپس این مواد به روشی خاص ترکیب می شوند تا اطمینان حاصل شود که جوهر دارای ویژگی های صحیح است.

درست مانند خمیر نان و پیتزا که حاوی مواد مشابهی هستند، اما هنگام پخت متفاوت هستند، جوهرهای ساخته شده با اجزای مشابه بسته به نحوه پردازش آنها در طول فرآیند اختلاط، می توانند ویژگی های متفاوتی داشته باشند.

تولیدکنندگان جوهر به شدت از فرمول های اختصاصی خود محافظت می کنند، بنابراین ما نمی توانیم از مشخصات مواد تشکیل دهنده یا فرآیندهای مخلوط کردن آنها برای اطلاع از انتخاب جوهر خود استفاده کنیم.

با این حال، ما معمولاً دو جزء اساسی جوهر را می شناسیم: وسیله نقلیه و رنگ.

با وجود همه پیچیدگی و تنوعی که سایر عناصر جوهر معرفی می‌کنند، این اطلاعات سرنخ‌های ارزشمندی در مورد اینکه جوهر احتمالاً چگونه رفتار می‌کند به ما می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.