نمونه هایی از دکمه و نحوه دوخت آن ها

در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه ی دوخت چند دکمه مطالبی را برای شما ارائه دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دکمه های ساق پا تقلبی
به محض اینکه پارچه کمی ضخیم شد، دکمه ها را نباید به سادگی صاف دوخت زیرا لازم است ضخامت قسمتی از لباس که سوراخ دکمه را دارد در نظر گرفته شود. برخی از دکمه ها دارای یک میله فلزی هستند که این سهولت را می دهد، اما از نظر زیبایی همیشه مناسب نیستند. در اینجا نحوه ایجاد یک ساقه “جعلی” برای جوش های خود آورده شده است.

دکمه را بدوزید، یک خلال دندان یا کبریت را روی آن قرار دهید. سیم ها بر روی کبریت قرار می گیرند.

دکمهوقتی نخ ها را به اندازه کافی رد کردید، کبریت را بردارید و سوزن را از زیر دکمه بیرون بیاورید نه زیر پارچه. با چندین بار چرخاندن نخ بین پارچه و دکمه، ساقه کاذب را تشکیل می دهید و سوراخ دکمه به راحتی عبور می کند.

یک دکمه را تقویت کنید
اگر دکمه فلزی پرسی باید زیاد «کار کند» یا روی پارچه شل دوخته می شود، پارچه را تقویت می کنید تا از پارگی آن جلوگیری کنید. یک دکمه صاف کوچک در داخل لباس دقیقا زیر لباس اول دوخته می شود. دو دکمه را به طور همزمان بدوزید، احتمالاً همانطور که قبلاً نشان داده شد، یک ساقه کاذب درست کنید. می‌توانید این دکمه دوم را در پارچه‌ای نازک با یک تکه کوچک یا بافته‌ای که از وسط تا شده است، جایگزین کنید.

سوراخ دکمه ها

شما می دانید که چگونه روی یک لباس سبک یک جا دکمه دوزی بسازید، روی لباس کودک قلاب یا چشمک بزنید، اما گاهی اوقات در انتخاب الگوی مورد علاقه خود تردید دارید زیرا دارای سوراخ دکمه های لوله شده است. این درست است که در یک لباس “خیاطی” آنها بخشی از ظاهر کلی هستند و هیچ چیز نمی تواند جایگزین آنها شود.

خواهید دید که با استفاده از روش “پنجره” بر این سوراخ های دکمه معروف غلبه خواهید کرد و بنابراین دامنه مدل هایی را که جرات ساختن آنها را دارید گسترش خواهید داد.

سوراخ دکمه ها

دکمه فلزی فانتزی

سوراخ دکمه های لوله شده
به یک تکه ارگانزا همرنگ لباس یا در صورتی که چاپی باشد به یکی از رنگ ها نیاز دارید. طرح کلی سوراخ دکمه را با نخ بست علامت بزنید.

یک تکه از ارگانزا را که 2.5 سانتی متر طول و 4 سانتی متر پهن تر از طرح سوراخ دکمه دارد، ببرید. در سمت راست پارچه، ارگانزا را روی جای دکمه وسط قرار دهید. ارگانزا را سنجاق کرده و به پارچه بچسبانید. دستگاه خود را روی یک کوک کوچک، 30 بخیه برای 5 سانتی متر قرار دهید. دور لبه این مستطیل را به فاصله 3 میلی متر از شکاف آینده سوراخ دکمه بدوزید. با یکی از اضلاع بلند شروع کنید. به اولین ضلع کوتاه رسیدید، تعداد بخیه‌هایی را که می‌زنید بپیچید و بشمارید. دوباره چرخش کنید، ضلع بلند دوم و سپس ضلع کوتاه دوم را با همان تعداد بخیه که برای ضلع کوتاه اول انجام دادید و به نقطه شروع خود برگردید که چند میلی‌متر از آن عبور می‌کنید.

با قیچی سوراخ دکمه، پارچه مازراتی و ارگانزا را با دقت در طول سوراخ دکمه منهای حدود 3 میلی متر از هر طرف برش دهید. با عبور قیچی از این شکاف، چهار گوشه مستطیل را به صورت مورب برش دهید، مراقب باشید تا نخ های دوخت را قطع نکنید.

ارگانزا را در سمت نامناسب قرار دهید و با انگشتان خود صاف کنید تا ارگانزا روی محل ظاهر نشود. آهن (شکل-5).

در پارچه لباس، دو تکه هم اندازه تکه ارگانزا را برش دهید و آن ها را سمت راست کنار هم قرار دهید. آنها را از طول روی خط وسط با دوخت های کوچک به هم بدوزید.

سوراخ دکمه ها

خرید دکمه فلزی

هر قطعه را در دو طرف این قاب به هم تا بزنید و اتو کنید. این دو مستطیل مونتاژ شده را روی میز قرار دهید. لباس را در دست بگیرید و پنجره ای که قبلا ساخته شده بود را دقیقاً وسط خط بند قرار دهید (شکل 7). در دو طرف سوراخ دکمه سنجاق بزنید. لباس را بدون حرکت با دست پهن کنید، یک کوک جدید در امتداد یکی از اضلاع بلند سوراخ دکمه بزنید و از تمام لایه‌های پارچه، ارگانزا و روکش بخیه بزنید (شکل 8). این دوخت را از یک لبه به لبه دیگر مستطیل پارچه و آن را در دو طرف بلند جا دکمه برای دکمه فلزی تهران به صورت مستقیم می دوزی. لبه های لباس را بلند کنید تا اضلاع کوتاه “پنجره” ظاهر شود و به همان ترتیب از تمام لایه ها، از یک لبه به لبه دیگر مستطیل، کوک بزنید. اتو کنید، سپس نخ بست که به طور موقت به دو “لپ” سوراخ دکمه متصل شده است را بردارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.