نحوه دوخت دکمه پیراهن

بسیاری از لباس های ما دکمه دارند و مطمئناً بیش از یک بار دکمه ای را گم کرده اید یا در شرف افتادن هستند. در هر دو مورد باید آنها را بدوزید تا گم نشوند و بتوانند عملکرد خود را بازیابی کنند.
همچنین ممکن است علاقه مند باشید: چگونه یک توتو بسازیم
مراحلی که باید دنبال کرد:
1 اولین کاری که باید انجام دهید این است که سوزن را با رنگ نخی که می خواهید نخ کنید. پس از اتمام کار، باید یک گره در انتهای نخ ببندید. رنگ نخ بسته به لباسی که قرار است روی آن بدوزید متفاوت است

دکمه پیراهن2 در مرحله بعد باید دکمه فلزی صدفی را روی پارچه ای که قرار است آن را بدوزید قرار دهید.

3 مرحله بعدی دوخت روی دکمه است، اما ابتدا مطمئن شوید که دکمه با دکمه های دیگر روی لباس هم راستا باشد.

4 وقتی دکمه تراز شد، باید سوزن را از پارچه عبور دهید و سپس از یکی از سوراخ های دکمه، نخ را تا انتها بکشید.
5 سپس یک سنجاق را از وسط دکمه قرار دهید و آن را آنجا بگذارید تا بخیه های جدید دکمه را نگه دارند. سنجاق به این دلیل مفید است که وقتی دکمه را دوختید، باید آن را بیرون بکشید که بین پارچه و دکمه فاصله ایجاد می شود تا بتوانید دکمه آن را ببندید.

6 هنگامی که سوزن را از یکی از سوراخ های دکمه عبور دادید، باید آن را به سوراخ بعدی و سپس از داخل پارچه ببرید. اگر دکمه چهار سوراخ است، باید سوراخی را انتخاب کنید که به صورت مورب مخالف نقطه اول است. به این ترتیب، شما در نهایت به «X» خیاطی خواهید کرد.

همچنین می توان آن را در خطوط موازی دوخت، در این مورد باید سمت مقابل اولین سوراخ را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که نخ را تا انتها از هر سوراخی که می دوزید بکشید.

7 شما باید این فرآیند را هر چند وقت یکبار که احساس می کنید لازم است تکرار کنید تا دکمه محکم در جای خود قرار گیرد. و به یاد داشته باشید که نخ را محکم از هر سوراخ بکشید تا گرهی ایجاد نشود.

فروش دکمه فلزی

8 در آخرین نقطه، باید از لباس عبور کنید، اما نه از سوراخ. سپس باید نخ را بکشید، آن را از سوزن بردارید و شش دور بین نخ و پارچه ایجاد کنید. به این ترتیب فضای بین پارچه و دکمه را تقویت خواهید کرد

9 برای اطمینان از ثابت ماندن دکمه، باید یک گره و سپس گره دیگری روی لباس ببندید.

10 در نهایت باید نخ باقی مانده را برش دهید.

اگر می‌خواهید مقاله‌های مشابه نحوه دوخت دکمه پیراهن را بخوانید، توصیه می‌کنیم از دسته هنر و صنایع دستی ما دیدن کنید.

نکات
می توانید از نخ دوتایی استفاده کنید، در این صورت برای دوخت دکمه و چسباندن صحیح آن به لباس به دوخت کمتری نیاز خواهید داشت.
همچنین می توانید قبل از شروع به دوخت دکمه فلزی مخفی لباس، نخ را با چند کوک به پارچه لباس محکم کنید.
برای محافظت از انگشت خود می توانید از انگشتانه استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.