عجیب ترین ماشین خاور اسباب بازی بزرگ که تا به حال ندیده اید!

اگرچه ماشین خاور اسباب بازی بزرگ مدل اولیه مختلفی در قرن نوزدهم در سرتاسر جهان وجود داشتند، ماشین خاور اسباب بازی بزرگ مدل دیکست که امروزه آنها را می شناسیم، واقعاً در اوایل دهه 1900 شروع شدند.

یک تکنیک جدید برای ریخته گری فلز در طول جنگ جهانی اول پدیدار شد.

پس از جنگ، خودروسازان مدل اولیه این تکنیک را تغییر دادند و از آن برای ساخت خودروهای مینیاتوری دقیق تر و دقیق تر استفاده کردند.

ساخت ماشین خاور اسباب بازی بزرگ به سرعت در چرخه تولید انبوه قرار گرفت و بازار فروش خوبی را از آن خود کرد.

یکی از به یاد ماندنی‌ترین تولیدکنندگان اسباب‌بازی در این زمان، Dinky Toys بود که اولین ماشین‌های اسباب‌بازی خود را در مجموعه‌ای شامل یک ماشین اسپرت، یک کامیون، یک تراکتور و غیره فروخت.

اوایل دهه 1970 دوران طلایی سرگرمی ماشین اسباب‌بازی را رقم زد که بسیاری در آمریکا، از پیر و جوان، سرگرم جمع‌آوری جدیدترین خودروهای مینیاتوری موجود در بازار بودند.

زمانی بود که ساخت ماشین اسباب‌بازی سرگرم‌کننده بود و نه چندان آموزشی.

یکی از کتاب‌های بزرگی که این دوران را ثبت می‌کند، «شادی گذشته» اثر کن بوتو است که نگاهی به این دوره در کشور دارد، زمانی که اسباب‌بازی‌سازی به عنوان یک هنر در نظر گرفته می‌شد.

اسباب بازی

این کتاب نه تنها مینیاتورهای ماشین، بلکه اسباب‌بازی‌های دیگری را نیز به تصویر می‌کشد که اکنون بسیار کلکسیونی و بسیار ارزشمند هستند.

این کتاب در اوایل دهه 1970 منتشر شد، زمانی که جمع‌آوری اسباب‌بازی‌های عتیقه در میان بسیاری از بزرگسالان از جمله خودم به یک علاقه محبوب تبدیل شد.

پیشگامان تولیدکنندگان خودروهای اسباب بازی در روزهای اولیه خودروها و کامیون ها را در لاستیک تولید می کردند.

اسباب‌بازی‌های لاستیکی ارزان‌تر از نمونه‌های فلزی خود بودند و معمولاً برای خرید در بسیاری از فروشگاه‌های سکه‌ای مانند Woolworth’s – یک فروشگاه زنجیره‌ای عمده خرده‌فروشی با مکان‌هایی در سراسر کشور در دسترس بودند.

در پایان، ماشین‌های اسباب‌بازی و کامیون‌های اوایل قرن بیستم به حمایت از خانواده‌های آمریکایی با سرگرمی‌های ارزان و سرگرم‌کننده در دوران تاریکی مانند رکود بزرگ، و در زمانی که آمریکایی‌ها برای جنگ جهانی دوم آماده می‌شدند، کمک کردند.

این اسباب‌بازی‌های کلاسیک و سرگرمی‌هایی که همچنان ادامه دارد، گواهی بر میراث آمریکایی ماست.

کن بوتو زمانی گفت: «اسباب‌بازی‌ها به خودی خود مهم هستند زیرا درباره جامعه واقعی که آنها را ساخته است، نظر می‌دهند.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.