طریقه دوخت دکمه دو سوراخ

با این آموزش نحوه دوخت با دست را یاد بگیرید. دوختن دکمه ها یک مهارت ساده برای یادگیری است، اما بسیاری از ما تا زمانی که یکی از دکمه هایمان نیفتد نمی دانیم که به آن نیاز داریم. البته، چه خیاطی باشید چه نباشید، یادگیری نحوه دوخت دکمه هنگام ساخت هر پروژه دکمه دار بسیار مهم است. با این آموزش نحوه دوخت یک دکمه دو سوراخ، شما با فرآیند ساده دوخت دکمه ای که دارای دو سوراخ است آشنا می شوید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به دنبال نحوه دوخت دکمه فلزی مخفی یک سوراخ هستید؟ برای آموزش دکمه ساقه ما اینجا را کلیک کنید. برای دکمه های چهار سوراخ، حتما نگاهی به نحوه دوخت دکمه 4 سوراخ بیندازید. در زیر آموزش گام به گام نوشته شده برای دکمه های دوخت دستی که دارای دو سوراخ هستند را مشاهده می کنید. هنگامی که نحوه دوختن دکمه و نحوه ایجاد سوراخ دکمه را یاد گرفتید، کاملا آماده خواهید بود که لباس های بسته شدنی خود را بسازید، کیف ها و کیف های خود را بسته بندی کنید، و موارد دیگر.

مواد مورد نیاز:

– دکمه 2 سوراخ
– نخ
– سوزن
– قیچی
– خط کش (اختیاری)
– پین (اختیاری)

نحوه دوخت دکمه 2 سوراخ:

نحوه تعویض دکمه یا دوخت دکمه روی پیراهن، لباس یا هر پارچه سبک را بیاموزید. این روش دوخت دکمه دستی یک راه ساده برای دوخت دکمه پایه است، چه دو سوراخ داشته باشد و چه چهار سوراخ. مواد خود را جمع آوری کنید. سوزن خود را نخ کنید و در انتهای آن گره بزنید. طول نخ شما بسته به اندازه دکمه شما متفاوت است اما حدود 15 تا 20 اینچ باید کافی باشد.

از نخ محکم استفاده کنید و قیمت نخ پنبه متفاوت است یا رشته را دوبرابر کنید تا محکم تر شود. شما می خواهید این دکمه را نگه دارید! همیشه از رنگی استفاده کنید که با پارچه شما مطابقت داشته باشد یا از رنگی استفاده کنید که می‌خواهید دیده شود زیرا قابل مشاهده است. افزودن یک دم به شما این امکان را می دهد که پس از اتمام کار، نخ را ببندید، که به ایجاد یک نگه داشتن ایمن تر کمک می کند.نحوه دوخت دکمه 2 سوراخ:

دکمه فلزی تهران

دکمه را روی پارچه در موقعیت صحیح نگه دارید. در صورت نیاز از یک خط کش برای اندازه گیری محل سوراخ دکمه در سمت مربوطه استفاده کنید. در حالی که دکمه را در جای خود نگه داشته اید، سوزن رزوه شده را از پشت یکی از سوراخ های دکمه خود به سمت بالا فشار دهید. بکشید تا گره/نخ اضافی شما به پشت پارچه برسد.
سوزن را از سوراخ دوم از جلوی دکمه به سمت عقب فشار دهید. سفت نکشید، اما مطمئن شوید که تمام نخ اضافی از آن عبور کرده است.

به یاد داشته باشید، شما می خواهید کمی فضای اضافی بین پارچه و دکمه وجود داشته باشد تا کاربردی باشد. برای مرجع، به یکی از پیراهن های کمد خود نگاه کنید. این مشکل بیشتر در مورد دکمه های 4 سوراخ است، اما هنوز مهم است که هنگام دوخت دستی دکمه ها را به خاطر بسپارید. یک ترفند برای اطمینان از اینکه نخ شما بیش از حد کشیده نمی شود این است که یک سوزن یا سنجاق بین سوراخ های جلوی دکمه خود قرار دهید در حالی که اولین دوخت خود را از بین می برید (تصویر 3 در زیر). وقتی دوخت تمام شد پین را بردارید.

سوزن رزوه شده را یک بار دیگر از سوراخ اصلی از پشت به جلو فشار دهید. آن را از طریق سوراخ دیگر از جلو به عقب فشار دهید (این فرآیند تکرار مراحل 3 و 4 در بالا است). مراحل 3 و 4 را یک تا دو بار دیگر تکرار کنید. شما باید بتوانید پس از پاس دوم، دست خود را روی دکمه شل کنید. سعی کنید دکمه خود را به آرامی بکشید تا مشخص شود که آیا نخ کافی از بین دو سوراخ دوخته اید یا خیر. اگر به نظر می رسد که به اندازه کافی قوی است، به مرحله بعدی بروید. اگر نه، دوخت را از طریق سوراخ دکمه ها ادامه دهید تا زمانی که آماده شوید و فروش دکمه فلزی زیاد است. در صورت وجود، پین را از یادداشت های مرحله 4 بردارید. اگر می خواهید استحکام و فاصله بیشتری بین دکمه و پارچه داشته باشید، می توانید نخ را دور تکه های نخی که زیر دکمه اما بالای پارچه هستند بپیچید.نحوه دوخت دکمه 2 سوراخ:

دکمه فلزی فانتزی

سوزن را از سوراخ دوم جلوی دکمه به سمت پایین رد کرد، اما نه از پارچه. سوزن شما بین دکمه و پارچه خواهد بود. نخ را سه تا پنج بار بپیچید و سپس سوزن نخ را از وسط پارچه به سمت پایین فشار دهید و به پشت قطعه خود فشار دهید. این به عنوان یک “شانک” برای دکمه شما شناخته می شود. برای اتمام، به جای بالا رفتن از سوراخ مانند قبل، سوزن نخ را به صورت افقی از پشت مجموعه نخ های نخ دو تا سه بار در جهات مختلف بکشید تا سفت شود. شما همچنین می توانید کمی از پارچه را بکشید و همچنین امنیت بیشتری داشته باشید. نخ را با مقداری زیاد برش دهید تا گره بخورد و سپس دو رشته (یا چهار رشته را اگر دو برابر کردید) بردارید و به هم گره بزنید. نخ اضافی که نخ پنبه ساده است را باقیمانده را قطع کنید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.