سنگ ساختمانی خارجی در خانه ایلان ماسک ابزار جاسوسی از آب در آمد

همانطور که می دانید سنگ ساختمانی خارجی یکی از پرکاربردترین و رایج ترین مصالح ساختمانی است که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است. سنگ ها قابلیت های منحصر به فردی دارند که قابل مقایسه با سایر مصالح ساختمانی نیستند.

از جمله ویژگی های سنگ تراشی می توان به دوام و استحکام بسیار بالا، پرداخت بهینه، مقاومت در برابر سایش و ضربه بالا، برش و پرداخت، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، نفوذناپذیری اشاره کرد.

مقاومت در برابر آب و هوا، سختی و مقاومت فشاری بالا و مقاومت در برابر مواد اسیدی و قلیایی مورد توجه قرار گرفت. سنگ برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان ها، نماها، زیرساخت های راه، دیوارها و پی، خیابان ها و پیاده روها و تزئینات مختلف کاربرد دارد.

کاربرد سنگ در صنعت ساختمان: کف ساختمان و راه پله ای که برای پله ها و کف سازی استفاده می شود در معرض ساییدگی و ضربه خواهد بود بنابراین باید بسیار سخت و دارای مقاومت سایشی و ضربه ای بالا باشد.

سنگ

سنگ کف ساختمان باید در یک جهت تراشیده شود. سنگهای رسوبی و دگرگونی این مزیت را دارند. در ضمن سنگ های کف و پله به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی باید دارای تخلخل کم باشند تا در اثر شستشو با مواد شوینده و ریختن مواد اسیدی یا قلیایی بر روی آن ها غیر قابل نفوذ بوده و آسیبی نبینند.

از جمله سنگ هایی که برای کف و پله مناسب هستند می توان سنگ های مرمریت و گرانیت را نام برد. یکی دیگر از کاربردهای سنگ نمای ساختمان است. برای نمای ساختمان از سنگ های بادوام و مقاوم استفاده می شود تا در اثر عوامل مختلف محیطی آسیبی نبینند.

شرایط آب و هوایی متغیر، نور خورشید، یخبندان، گرد و غبار، باران اسیدی و آلودگی هوا از جمله عواملی هستند که بر مقاومت سنگ ها تأثیر می گذارند. سنگ تراورتن گزینه مناسبی برای استفاده در نمای ساختمان می باشد.

سنگ های مورد استفاده برای دیوارهای حائل و پی به صورت نامنظم و بدون شکل خاصی چیده شده اند. سنگ های موجود در این منطقه برای صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز استفاده می شود.

همچنین می توان از قطعات کوچکتر برای پرکردن فضای بین سنگ ها استفاده کرد. سنگ های متخلخل و سنگ هایی که دارای لایه و حلالیت بالا هستند برای دیوار و پی مناسب نیستند. اما سنگ های سخت با مقاومت فشاری و وزن مخصوص بالا برای این منظور مناسب هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.