ساخت اسباب بازی هایی با جلبک برای بچه ها

جلبک، جلبک منفرد، اعضای گروهی از ارگانیسم‌های فتوسنتزی عمدتاً آبزی پادشاهی Protista. جلبک ها دارای انواع مختلفی از چرخه های زندگی هستند و اندازه آنها از گونه های میکروموناس میکروسکوپی گرفته تا کلپ های غول پیکر که طول آنها به 60 متر (200 فوت) می رسد متغیر است.

رنگدانه های فتوسنتزی آنها نسبت به گیاهان متنوع تر است و سلول های آنها ویژگی هایی دارند که در بین گیاهان و حیوانات یافت نمی شود.

قیمت جلبک اسپیرولینا در برنامه طبیب علاوه بر نقش اکولوژیکی خود به عنوان تولید کننده اکسیژن و به عنوان پایه غذایی تقریباً برای تمام آبزیان، از نظر اقتصادی به عنوان منبع نفت خام و به عنوان منابع غذا و تعدادی از محصولات دارویی و صنعتی برای انسان اهمیت دارند.

طبقه بندی جلبک ها بحث برانگیز است و با کشف اطلاعات مولکولی جدید در معرض تغییر سریع است. به مطالعه جلبک ها فیکولوژی می گویند و فردی که جلبک ها را مطالعه می کند فیکولوژیست است.

در این مقاله جلبک ها به عنوان ارگانیسم های یوکاریوتی (دارای هسته) تعریف می شوند که فتوسنتز می کنند اما فاقد ساختارهای تولید مثل چند سلولی تخصصی گیاهان هستند که همیشه حاوی سلول های تولید کننده گامت بارور هستند که توسط سلول های عقیم احاطه شده اند.

جلبک ها همچنین فاقد ریشه، ساقه و برگ واقعی هستند – ویژگی هایی که آنها با گیاهان پایین آوندی (مانند خزه، جگر، و شاخک) مشترک هستند.

علاوه بر این، جلبک‌هایی که در این مقاله درمان می‌شوند، جلبک‌های سبز-آبی پروکاریوتی (بدون هسته) (سیانوباکتری) را حذف می‌کنند.

با شروع دهه 1830، جلبک ها بر اساس رنگ به گروه های اصلی تقسیم شدند – به عنوان مثال، قرمز، قهوه ای و سبز. رنگ ها بازتابی از رنگدانه های مختلف کلروپلاست مانند کلروفیل ها، کاروتنوئیدها و فیکوبیلیپروتئین ها هستند.

بیش از سه گروه از رنگدانه ها شناخته شده اند و هر دسته از جلبک ها دارای مجموعه ای مشترک از انواع رنگدانه های متمایز از همه گروه های دیگر هستند.

جلبک ها از نظر تکاملی ارتباط نزدیکی ندارند و فیلوژنی این گروه هنوز مشخص نشده است. گروه‌های خاصی از جلبک‌ها ویژگی‌های مشترکی با تک یاخته‌ها و قارچ‌ها دارند که بدون حضور کلروپلاست و فتوسنتز به‌عنوان ویژگی‌های تعیین‌کننده، تشخیص آنها را از آن موجودات دشوار می‌کند.

در واقع، به نظر می رسد برخی از جلبک ها نسبت به سایر جلبک ها رابطه تکاملی نزدیک تری با تک یاخته ها یا قارچ ها دارند.

  • منابع:
  1. algae

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.