دکمه فلزی برای شلوار جین

شلوار جین که در اصل برای مقاومت در برابر سختی های معدن و کار در مزرعه طراحی شده است، می تواند به خوبی در برابر انواع سایش و پارگی مقاومت کند! اما با گذشت زمان، حتی محکم ترین شلوار جین نیز ممکن است دچار حادثه ای مانند گم شدن یا شکستن دکمه دو سوراخ فلزی شود. این شلوار از یک دکمه مخصوص استفاده می کند، اما شما می توانید در چند مرحله ساده یاد بگیرید که چگونه دکمه شلوار جین را درست کنید!

دکمه

اکثر شلوارهای جین دارای یک دکمه پیراهن چسبنده با قسمت جلوی فلزی و پشتی صاف هستند که با پیچ به جلو وصل می شود. برای تعویض این دکمه های فلزی، یک چکش یا یک ابزار دکمه ای دو نیمه دکمه را محکم به هم متصل می کند. در برخی موارد، دوختن اطراف دکمه یا سوراخ دکمه نیز ممکن است برای محکم کردن دکمه لازم باشد.

در این مقاله با شش روش برای تعمیر دکمه روی شلوار جین آشنا می شوید. اگر به طور غیرمنتظره دکمه شلوار جین خود را گم کردید، چند هک مفید برای کمک به شما در مواقع اضطراری پیدا خواهید کرد. در نهایت، یاد خواهید گرفت که در مورد سوراخ دکمه شلوار جین آسیب دیده چه کاری انجام دهید!

آیا می توانید یک دکمه روی شلوار جین را جایگزین کنید؟
می توانید با نصب دکمه پرچ جدید یا تعمیر دکمه شکسته قدیمی در برخی موارد، شلوار جین دکمه فلزی صدفی را تعویض کنید. در بیشتر موارد، شلوار جین از یک دکمه مخصوص بدون دوخت به نام دکمه پرچ استفاده می کند.

دکمه فانتزی

این نوع بست دارای سوراخ یا حلقه سنتی برای عبور نخ نیست. شما اصلا از نخ برای نگه داشتن آن روی لباس استفاده نمی کنید! در عوض، در دو نیمه مجزا می آید. نیمه بالایی دارای یک صورت گرد است و نیمه پایینی مانند یک چسب با پیچ برای انتهای نوک تیز آن به نظر می رسد.

از زور استفاده می کنید تا دو نیمه را در دو طرف لباس به هم فشار دهید و آن را در جای خود ببندید.

نام‌های دیگر این نوع بست عبارتند از: دکمه فلزی مخفی بدون خیاطی، پرچ، چسباندن یا لیسانس.

یک دکمه به سبک پرچ ممکن است مانند یک ضربه فلزی به نظر برسد، اما چند تفاوت کلیدی بین این دو نوع بست پیدا خواهید کرد. یک دکمه پرچ دارای یک مرکز استوانه ای است که از طریق یک سوراخ مرکزی قرار می گیرد و مجبور است شکل سرهای دو طرف را تغییر دهد. یک گیره طوری طراحی شده است که در کنار هم قرار بگیرند و سپس دوباره به راحتی از هم جدا شوند.

دکمه خیاطی

بسیاری از شلوارهای جین دارای دکمه فلزی تهران و پرچ های مسی کوچک در بسیاری از نقاط استرس کلیدی مانند گوشه های جیب هستند. اینها جین محکم را تقویت می کنند و از پاره شدن یا فرسودگی بیش از حد شلوار جین جلوگیری می کنند.

در دهه 1800، لوی اشتراوس و شریک اختراعش، جاکوب دیویس، ایده استفاده از پرچ در شلوار را مطرح کردند. آنها متوجه شدند که پتوهایی که برای پوشاندن اسب ها ساخته شده بودند از این وسایل فلزی کوچک استفاده می کردند زیرا پارچه برای دوخت آسان بسیار ضخیم بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.