دکمه سر آستین

دکمه سرآستین یکی از اکسسوری‌های مد مردانه است که اگرچه از کراوات، پاپیون، کمربند یا ساعت محتاط‌تر است، اما می‌تواند ظاهری شیک و مدرن را به سبک لباس‌پوشی شما مانند جواهرات بیاورد و آستین‌های پیراهن شما را تزئین کند. برای یادآوری، دکمه سرآستین، بست های تزئینی است که برای بستن آستین پیراهن ها بدون دکمه استفاده می شود، این ویژگی به اصطلاح به پیراهن هایی با سرآستین یا سرآستین فرانسوی مربوط می شود.

ما از شما دعوت می کنیم تا انواع مختلف مواد دکمه سرآستین و تاثیر آنها را بر بسیاری از جنبه ها که بسیار فراتر از سبک و ظاهر هستند، مانند کیفیت ساخت، نگهداری آنها، قیمت یا حتی لباس هایی که با آن ساخته می شوند، کشف کنید. را می توان پوشید و مرتبط کرد و در چه مواقعی. بنابراین ما می توانیم ببینیم که بسیاری از عناصر دکمه سرآستین را به دنیای جواهرات و مد نزدیک می کنند.

دکمه سر استین

دکمه فلزی لاکچری

دکمه سرآستین فلزی
دکمه سرآستین در قرن هفدهم برای جایگزینی روبان و توری که برای بستن آستین پیراهن های مردانه طبقه بالا استفاده می شد، در فرانسه مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر معرفی شد. دانش آن زمان از نظر فلزکاری و همچنین اشراف مردانی که احتمالاً آنها را می‌خریدند و می پوشیدند، نتیجه اصلی آنها ساخت دکمه سر دست از فلزات گرانبها مانند طلا و نقره یا در مرواریدهای کمیاب بود که به یکدیگر متصل می شدند. یک زنجیر برنجی

امروزه، حتی اگر هنوز دکمه‌های سرآستین را در نقره یا سایر فلزات گرانبها پیدا کنیم، موادی که بیشتر توسط تولیدکنندگان دکمه سرآستین استفاده می‌شود با نخ پنبه ساده آنها را نصب می کنند، این امکان را فراهم می‌آورد که آنها را به بیشترین تعداد در دسترس قرار دهد یا حداقل محصولاتی را در همه رنج‌های قیمتی عرضه کند.

دکمه سرآستین استیل ضد زنگ
فولاد ضد زنگ مزایای زیادی از نظر طراحی، پوشیدن و همچنین سبک لباس دارد. در واقع، رنگ خاکستری آن، نزدیک به نقره ای اما کمتر براق، به مرد این امکان را می دهد که به راحتی دکمه سرآستین خود را با پیراهن خود، خواه رنگی یا هوشیارتر، هماهنگ کند، بدون ترس از ارتکاب عیب سلیقه یا پوشیدن آنها با لباس نامناسب.

علاوه بر این، از آنجایی که فولاد ضد زنگ عملاً تخریب ناپذیر است، پوشیدن آنها به صورت روزانه امکانی است که منجر به سایش زودرس یا نگهداری پیچیده نمی شود. علاوه بر این جنبه کاربردی، یک دکمه سرآستین استیل به همراه مدل لباس با پارچه کرپ مازراتی به شما امکان می دهد با سبک ها و روندها بازی کنید و در عین حال ظاهری معمولی و مدرن را حفظ کنید.

آلیاژهای فلزی
هنگامی که یک تولید کننده دکمه سرآستین مجموعه ای از آلیاژهای فلزی ارائه می دهد، این به او اجازه می دهد بسته به فلزات مورد استفاده، محصولاتی با ظاهری نزدیک به نقره، فولاد یا طلا به دست آورد، بدون اینکه قیمت دکمه سرآستین آن را در دسته بندی گران قیمت قرار دهد.

قیمت بسیار مناسب دکمه سرآستین آلیاژی عنصری است که امکان خرید یک جفت را برای یک موقعیت منحصر به فرد به غیر از عروسی، امتحان کردن، یا ارائه یک مرد معادل یک جواهر فانتزی را فراهم می کند. علاوه بر این، انعطاف‌پذیری زیاد فرآیند تولید دکمه‌های سرآستین آلیاژی منجر به تنوع باورنکردنی در انتخاب‌ها، رنگ‌ها و شکل‌ها می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که پیراهن با پارچه مازراتی خود را به سبک کلاسیک، مدرن یا جسورانه تزئین کنید.

دکمه سر دست در نقره و سایر فلزات گرانبها
از میان تمام دکمه‌های سرآستین فلزی گرانبها، به دلیل رنگ نسبتاً خنثی نقره، آنهایی که به رنگ نقره‌ای هستند، بدون شک راحت‌ترین لباس‌ها هستند. دکمه های سرآستین نیز با استفاده از فلزات دیگر ساخته می شوند که به شرح زیر است:

پلاتین: ضد حساسیت است و با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهد، پلاتین فلز جالبی برای مردانی است که مایلند دکمه سرآستین هایی به رنگ نقره ای بپوشند اما معایب آن را ندارند.
تیتانیوم: مستحکم و غیرقابل تغییر، تیتانیوم جایگزینی مدرن برای داشتن دکمه سرآستین در رنگ خاکستری سازگار با تعداد زیادی از مدل های لباس ارائه می دهد.
طلا: در میان کلاسیک های کلاسیک، طلا، حتی اگر جامد نباشد و به عنوان زینت استفاده شود، باز هم به سختی با یک لباس روزمره مرتبط است. بنابراین ترجیح داده می شود که رنگ پیراهن را آزمایش کنید یا برای رویدادهای مهم، به عنوان مثال عروسی، لباس خود را رزرو کنید.
مس و برنز: رنگ معمولی این فلزات می تواند پیدا کردن لباس مناسب را دشوار کند، به خصوص که آنها تمایل به پتینه دارند و با گذشت زمان تغییر رنگ می دهند که ارزش و  را نیز بالا می برد.

دکمه فلزی سرآستین

اصلی و معتبر: دکمه سرآستین ابریشمی
برای شکستن سنت دکمه سرآستین های فلزی، هیچ چیز مانند روی آوردن به آنهایی که تماماً از ابریشم ساخته شده اند نیست. این نوع دکمه سرآستین بدون گیره واقعی، در تمام رنگ هایی که می توان تصور کرد موجود است، زیرا رنگ بندی پارچه کل پالت کروماتیک و پارچه کرپ مازراتی را پوشش می دهد. بنابراین، یافتن دکمه سرآستین های ابریشمی با یک پاپیون رنگارنگ، یک کراوات اصلی یا حتی با یک کمربند چرمی بسیار آسان خواهد بود.

روی دیگر سکه این فراوانی رنگ‌ها این است که این دکمه‌های سرآستین در محیط‌های کاملاً رسمی یا حرفه‌ای، به عنوان مثال با کت و شلوار کراوات مشکی کلاسیک، کمتر به راحتی پوشیده می‌شوند. بنابراین، پوشیدن آن‌ها برای حفظ ظاهری ظریف با لباس‌هایی که بر اساس یک پیراهن راحت‌تر است، توصیه می‌شود.

در عمل، یک دکمه سرآستین ابریشمی به شکل دو توپ کوچک ابریشمی یکسان است که توسط یک بند ناف به هم وصل شده‌اند، از ابریشم، چرم یا پنبه. برای استفاده از آنها کافی است یک توپ را از اولین شکاف سرآستین عبور دهید، سپس همین کار را با توپ ابریشمی دیگر که جایگزین قسمتی می شود که به عنوان گیره عمل می کند، انجام دهید.

قیمت دکمه سرآستین ابریشمی بسیار مقرون به صرفه است اما از نظر منطقی شکننده تر از فلزی است.

مواد تزئینی برای تزیین دکمه سرآستین فلزی
همانطور که در دنیای جواهرات، مرسوم است که مواد را با هم مخلوط می کنند تا دکمه سرآستین همیشه زیباتر، اصلی تر یا مجلل تر شود. اغلب از مواد تزئینی در قسمت قابل مشاهده دکمه سرآستین استفاده می شود تا جزئیات کوچکی را اضافه کنند که تفاوت را ایجاد می کند و همچنین نگه داشتن یک اسکلت یا یک گیره فلزی را امکان پذیر می کند و استحکام آن را تضمین می کند و یا آنهارا با نخ پنبه براش که زیبایی بالایی دارد نصب می کنند.

مدل لباس با پارچه کرپ مازراتی

در اینجا ارائه ای از مواد مختلف مورد استفاده، با اشاره به ویژگی های اصلی آنها برای هر یک آورده شده است:

چوب: بی انتها و به طور طبیعی گرم، چوب نیز برای آوردن مدرنیته و سبکی منحصر به فرد عالی است.
چرم: عموماً برای اتصال قطعات فلزی دکمه سرآستین از چرم استفاده می شود و در برخی از پارچه خنک مانتویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی شناسی بسیار مردانه و عجیب آن می تواند تضاد بسیار جالبی را در یک محیط غیررسمی ایجاد کند.
مینا کاری: کار میناکاری که نیاز به فنی بالایی از طرف کارگاه تولید کننده دکمه سرآستین میناکاری دارد، عموماً قیمت آن بالاست.
مادر از مروارید: طبیعی و گرانبها، مادر مروارید یک ماده کلاسیک باقی می ماند و ظاهری جاودانه و شیک را ارائه می دهد.
سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی: یاقوت، زمرد، یاقوت کبود، الماس یا کل سنگ های نیمه قیمتی. می توان دکمه سرآستین هایی را که با تمام این سنگ های رویایی پوشانده شده اند، مانند جواهرات پیدا کرد. بقیه موارد مربوط به بودجه و سلیقه است، زیرا این لوکس‌ترین دکمه‌های سرآستین در زندگی روزمره راحت‌تر نیستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.