خرمای ربی صادراتی در جزیره ای در ایتالیا موجب نجات جان یک ببر شد

 همانطور که مب دانید خرمای ربی صادراتی حاوی مواد مغذی زیادی است. حاوی پروتئین ها و اسیدهای آمینه، ویتامین های گروه B، ویتامین A و همچنین نمک های معدنی مانند پتاسیم، منیزیم و آهن است. خرما از نظر کربوهیدرات نیز بسیار غنی است، به همین دلیل است که یک غذای مورد علاقه برای ورزشکاران است!

با 50 گرم خرما (معادل 6 تا 8 میوه)، تقریباً 10 درصد از نیاز روزانه مواد معدنی و ¼ فیبر مورد نیاز بدن را تامین می کنید.

فواید خرما برای سلامتی چیست و چه مقدار در روز بخوریم؟ خرما که توسط برخی به عنوان یک غذای فوق العاده در نظر گرفته می شود، به دلیل ترکیبات غذایی بسیار غنی، سرشار از فواید برای سلامتی شماست.

سلامت دستگاه گوارش: اول از همه، خرما سرشار از پروتئین و فیبرهای محلول و نامحلول است : در 100 گرم خرما، 8 گرم فیبر وجود دارد. فیبر نقش مهمی در انتقال روده ایفا می کند. آنها ضمن ترویج حمل و نقل خوب، احساس سیری را افزایش می دهند.

سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی: خرما همچنین حاوی ویتامین هایی از جمله ویتامین A است که از خانواده بتاکاروتنوئیدها است . ویتامین A یک ویتامین ضروری برای عملکرد صحیح بدن شما است: به حفظ متابولیسم انرژی کمک می کند، نقش مهمی در سیستم ایمنی ایفا می کند و به زیبایی پوست کمک می کند.

خرما

به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک کنید: آیا از نقش رادیکال های آزاد و تاثیر آنها بر سلامتی خود می دانید؟ به طور دائم توسط بدن شما تولید می شوند، زمانی که در مقادیر بسیار زیاد وجود داشته باشند مضر می شوند.

رادیکال های آزاد در واقع مسئول ظاهر استرس اکسیداتیو هستند که پیری سلول های شما را تسریع می کند. برای محدود کردن تولید آن، خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ضروری است.

در مورد خرما هم همینطوره! طبق مطالعات متعدد، آنها حاوی غلظت بالایی از فلاونوئیدها، ترکیبات فنلی و کاروتنوئیدها هستند که به محدود کردن ظاهر رادیکال های آزاد کمک می کنند.

انرژی بیاورد: خرما حاوی مقدار بسیار زیادی کربوهیدرات است: حدود 75 گرم در هر 100 گرم! توجه داشته باشید که خرمای خشک نسبت به خرمای تازه کالری بیشتری دارد.

محتوای کربوهیدرات بالای خرما به ویژه برای تامین سریع انرژی و کمک به مبارزه با احساس خستگی به ویژه برای ورزشکاران یا در صورت سستی در طول روز توصیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.