با خرید کیسه فریزر پارس از چرخ خرید بی نیاز شوید

یک کیسه پلاستیکی برای همیشه است.

با این عبارت ساده، دوستداران محیط زیست در طول سالیان متمادی تلاش کرده اند تا آگاهی تولیدکنندگان بزرگ پلاستیک چندملیتی را افزایش دهند تا بتوانند میزان تولید را کاهش دهند یا آن را بهبود بخشند.

هدف تلاش برای ایجاد نوعی کیسه فریزر پارس بود که به راحتی توسط اکوسیستم دفع شود و در عین حال تأثیر کمتری بر طبیعت تضمین کند.

اصطلاح کیسه پلاستیکی یا کیسه خرید به طور خاص به نوعی ظرف ساخته شده از یک بسته بندی خاص ساخته شده از پلی اتیلن اشاره دارد.

در عمل، این یک کیسه ساده انعطاف‌پذیر، سبک و ضد آب است که برخلاف بسته‌بندی‌های دیگری مانند جعبه‌های مقوایی که بسیار مقاوم‌تر به حساب می‌آیند، نمی‌تواند وزن زیادی را درون خود نگه دارد.

کیسه فریزر

اختراع کیسه های پلاستیکی شناخته شده مدیون استن گوستاف تولین سوئدی است که در حدود سال 1960 موفق شد ایده جدید و خلاقانه خود را به ثبت برساند.

از همان لحظه این کیسه ها با توجه به کاربردی بودن بسیار زیادشان توانستند وارد خانه های سراسر جهان شوند و در سال 1980 در تمام سوپرمارکت ها در دسترس قرار گرفتند.

بنابراین به راحتی می توان کیسه های کاغذی کلاسیک را جایگزین کرد که کمتر مفید و مقاوم هستند.

تمام این اکتشافات جدید نیز به لطف صنایع شیمیایی که به ایجاد و تکمیل فیلم های پلاستیکی خاص کمک کرده است، ممکن شده است.

به طور خاص، این به اصطلاح پلی اتیلن است، یک ماده جامد و شفاف که به عنوان بسته بندی عمل می کند.

در واقع از هر چیزی محافظت می کند و نه تنها برای ساخت کیسه های پلاستیکی بلکه به عنوان عایق در کابل ها یا لوله های برق نیز استفاده می شود.

اما کیسه‌های خرید کلاسیک تنها مزیتی ندارند زیرا برخی از اکتشافات خاص سال‌های اخیر توافق کرده‌اند که این ظروف مضرترین محصولات برای کل اکوسیستم هستند.

در واقع، بدشانسی آنها از این واقعیت ناشی می شود که آنها موفق می شوند از هر گونه عامل جوی آزاد بمانند و به همین دلیل موفق می شوند سال های بسیار طولانی زنده بمانند.

متأسفانه، آنها همچنین در رودخانه ها یا دریاها قرار می گیرند که در آنجا توسط ماهی هایی بلعیده می شوند که با این باور که غذای معمولی می خورند، در نهایت خفه می شوند یا توسط خود کیسه به دام می افتند.

همچنین تحقیقات انجام شده توسط محققانی که استفاده بیش از حد از این ظروف پلاستیکی را برجسته کرده اند، اهمیت داده شده است، در واقع تنها در ایالات متحده استفاده از آن در سال 2009 حدود ده میلیارد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.