انواع مختلف دکمه ها بر اساس نام، اندازه، و مواد.

ابتدا یاد بگیرید که چگونه آنها را انتخاب کنید، کجا از آنها استفاده کنید و در آخر چگونه آنها را اندازه گیری کنید. چون نه با اینچ و میلی متر اندازه گیری نمی شوند!

خرید و قیمت دکمه مشکی ساده 2سانت(بسته ی 100 عددی) از غرفه خرازی آنلاین | باسلام

تاریخچه کوچک دکمه ها
آیا می دانستید که دکمه ها برای اولین بار به عنوان تزئینات یا تزئینات مورد استفاده قرار گرفتند؟ تا اواخر قرن 14 بود که آنها واقعاً در لباس کارایی پیدا کردند. و در قرن شانزدهم، انواع دکمه ها هم در لباس ها مثل شومیز سفید دخترانه و هم در لوازم جانبی استفاده می شد. تصور زندگی بدون دکمه سخت است، اینطور نیست؟ اگر فکر می‌کنید بستن دکمه‌های پیراهن‌هایتان کار سختی است، فقط تصور کنید که چه چیزی باید هر روز یک کرست را به تن کرده و در می‌آورد. البته اکنون می توانیم به هر لباسی زیپ بدوزیم و تنها با یک حرکت آن را ببندیم. اما دکمه ها به چیزی بیش از یک ابزار بسته شدن تبدیل شده اند. در نتیجه، آنها یک عنصر اساسی طراحی هستند.

انواع دکمه ها

مهمتر از همه، حتی اگر شما بخواهید. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از آنها اجتناب کنید. به همین دلیل است که همه افراد (نه تنها خیاطان) باید یاد بگیرند که چگونه دکمه را به درستی بدوزند. این یک مهارت زندگی است! و چرا؟ زیرا هر یک از ما حداقل یک لباس داریم که نیاز به بستن دکمه دارد.

همه آنچه که باید در مورد دکمه ها از نوع تا متریال و اندازه بدانید.

دکمه چیست؟
دکمه یک زیور تزئینی است که برای بستن و نگه داشتن دو لایه پارچه در کنار هم، معمولاً در لباس و شلوار مازراتی گشاد با قرار دادن آن در سوراخ دکمه یا حلقه استفاده می شود. رایج‌ترین دکمه‌ها با سوراخ‌هایی در مرکز یا ساق‌هایی در پشت ساخته می‌شوند که برای دوخت آن‌ها روی لباس‌ها و پروژه‌ها استفاده می‌شود.

انواع دکمه ها

1. دکمه های تخت

اینها رایج ترین نوع دکمه هایی هستند که می توانید در آنجا پیدا کنید. دکمه های تخت در اشکال و اندازه های مختلف (زمانی که تزئینی هستند) وجود دارند. مشخصه اصلی آنها این است که سوراخ هایی در مرکز قطعه دارند تا بتوانید نخ و سوزن را از آن سوراخ ها عبور دهید تا دکمه را روی پارچه خود بدوزید. آنها را با دو یا چهار سوراخ خواهید یافت. آنهایی که روی آن ها دو سوراخ دارند معمولاً برای لباس های غیررسمی یا غیررسمی یا پروژه هایی مانند ژاکت کش باف پشمی و بلوز و شومیز زنانه حریر استفاده می شوند. دکمه های چهار سوراخ بیشتر در اندازه های کوچکتر تا متوسط ​​روی لباس های رسمی مانند پیراهن یا شلوار مردانه استفاده می شود. روی دکمه‌های تخت یک مرجع متقاطع وجود دارد، زیرا می‌توانید آن را بدون سوراخ در بدن آنها پیدا کنید، بلکه با یک ساق در پشت آنها.

Colorful Clothes Button, Cloth Button, Button Fasteners, Acrylic Ke Manke Ka Button, Acrylic Bead Button, Sewing Buttons in Gokul Nagar, Jamnagar , Shree Hari Enterprise | ID: 12610496930

2. دکمه های ساقه

دکمه های ساقه دومین نوع رایج دکمه ها هستند. این یک حلقه کوچک از همان مواد دکمه دارد که در پشت آن قرار می گیرد تا در لباس دوخته شود. به لطف ساقه، این دکمه ها می توانند لایه های سنگین تری از پارچه ها را در جای خود نگه دارند. به همین دلیل است که آنها را بیشتر روی کت های جین یا کت های پشمی پیدا می کنید. اگرچه، این قاعده نیست. امروزه می توانید دکمه های ساق پا را در انواع لباس ها پیدا کنید. به عنوان مثال، آنها اغلب به عنوان بسته شدن در پشت بلوزهای یقه دار و شومیز پلنگی کوتاه استفاده می شوند. به لطف ارتفاع ساق، یک حلقه روبانی را می توان به راحتی دور آن پیچید تا به عنوان یک بسته عمل کند و در جای خود نگه داشته شود. دکمه های ساق پا در انواع مختلفی هستند اما معمولاً با چهار ارتفاع گرد یافت می شوند. ساقه صاف، ربع، نیم ساقه و پر.

3. پارچه

یک دکمه پارچه ای از دو قطعه ساخته شده از پلاستیک یا فلز ساخته شده است که می تواند یک قطعه کوچک را نگه دارد. وقتی آنها را کنار هم می گذارید، از پارچه بین آنها استفاده کنید. این به شما امکان می دهد تا دکمه را مطابق با پارچه پروژه خود بپوشانید. دارای یک حباب گرد در قسمت بالا و یک ساقه در پشت است.

4. دکمه های ضربه ای

این بست فلزی یا پلاستیکی از دو قطعه ساخته شده است که برای بستن یک لباس یا پروژه به یکدیگر متصل می شوند. برای چسباندن آن به پارچه به ابزار خاصی نیاز دارد. معمولا بر روی لباس نوزاد یافت می شود.

5. قلاب و چشم

قلاب و چشم بسته ای است که از یک قلاب فلزی کوچک در یک طرف و حلقه یا میله کوچک در طرف دیگر استفاده می کند. برای کمر دامن و لباس هایی که از پشت بسته می شوند استفاده می شود. می توانید آن ها را در انتهای زیپ ها بدوزید تا زیپ آن ها آسان تر شود.

Amazon.com: GANSSIA 1 Inch Buttons 25mm Sewing Flatback Button 15 Colors Multi Pack of 90 with Box (Each Color 6 pcs)

6. گره

این دکمه به عنوان گره چینی نیز شناخته می شود و به شکل گره های اصلی مورد استفاده در ماکرامه چینی است. اکنون بیشتر به عنوان یک عنصر تزئینی استفاده می شود اما می توان از آنها به عنوان دکمه نیز استفاده کرد. این دکمه ها را می توانید با دست با سیم پاراکورد درست کنید.

7. ساق گره
ساق گره یک دکمه ساق صاف است که یک گره جعلی در بالای آن دارد.

8. منجوق / بدلیجات

همانطور که از نام آن پیداست این دکمه ها با مهره ها یا بدلیجات پوشیده شده اند. عمدتا برای اهداف تزئینی استفاده می شود. شما همچنین می توانید آنها را خودتان با مهره های پلاستیکی روی یک دکمه ساقه صاف بسازید.

9. شاخ

دکمه های شاخ واقعی توسط شاخ گوزن ساخته می شوند. آنها اغلب شکل یک شاخ را تقلید می کنند و سوراخ هایی برای دوختن آنها به لباس دارند. امروزه این دکمه‌ها از پلاستیک یا چوب ساخته می‌شوند تا سطح آن را تقلید کنند.

10. آبالون

یک دکمه آبالون دارای نوعی پوشش مروارید است. شبیه یک دکمه تخت است که سوراخ هایی در آن وجود دارد. فقط این دکمه را از پوسته نرم تنی به نام گوش دریایی درست می کنند. این دکمه ها برای قطعات تزیینی روی بلوز و لباس های روز و مانتو چرم طرح دار مناسب هستند.

11. قورباغه

دکمه قورباغه یک اتصال دهنده زینتی است که از طناب یا بافته ای استفاده می کند که از طریق آن یک توپ نرم یا دکمه گره کشیده می شود.

12. تزئینی

دکمه های تزئینی را می توان در انواع اندازه ها، شکل ها یا مواد ساخت. آنها را با نام دکمه های تازگی نیز جستجو کنید. آنها در هر نوع طراحی که فکرش را بکنید وجود دارند.

buttons, color, colors, colour, coloured buttons, colours - inspiring picture on Favim.com

انواع سایز دکمه ها
شما دکمه ها را در واحدی به نام Ligne (به فرانسوی خط) اندازه خواهید گرفت. اندازه یک خط 0.63 میلی متر است. اما اگر دائماً برای لباس‌های خود دکمه می‌خرید و به اندازه‌گیری‌های خاصی نیاز دارید، انجام این تبدیل بسیار سخت است. اما نگران نباشید زیرا Sunmeibutton دو نمودار شگفت‌انگیز دارد که می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و در دسترس داشته باشید که دارای تبدیل خط، میلی‌متر و اینچ هستند. حتی می‌توانید یک نمودار را دانلود کنید و دکمه‌های خود را روی آن اندازه بگیرید تا از فکر کردن زیاد جلوگیری کنید.

برای اینکه ایده ای به شما بدهد، یک دکمه 20 خطی ½ اینچ را اندازه می گیرد. برای ساخت این نوع دکمه ها از چه موادی استفاده می شود؟ شرکت ها این نوع دکمه ها را در انواع مواد می سازند. که رایج ترین، پلاستیک و فلز است. پس از آن چوب، مروارید، صدف، استخوان، سرامیک و حتی لاتکس.

اما، اگر به دنبال یک دکمه گران قیمت هستید، می توانید آنها را از سنگ های قیمتی یا مروارید واقعی بیابید. برخی دکمه ها با الماس واقعی پوشانده شده اند و برخی دیگر از طلای خالص ساخته شده اند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.