انواع دکمه ها و بست ها چیست؟

دکمه های تخت رایج ترین دکمه ها نسبتاً مسطح هستند و 2 یا 4 سوراخ در مرکز دارند. با دوختن یک نخ ظریف یا دوختن نخ از سوراخ ها، به راحتی به بافتنی های دستی متصل می شوند. انتخاب های بسیار زیادی وجود دارد، از پلاستیک ساده گرفته تا دکمه های چوبی، فلزی و شیشه ای تا سرامیک های دست ساز.

Pack of 500g - Mixed Sizes of Various Blue Buttons for Sewing and Crafting - CelloExpress

لباس مجلسی زنانه

دکمه های ساق پا
این دکمه شومیز سفید بیشتر شبیه یک حلقه با یک الماس بزرگ در آنها هستند. ساقه ساقه ای است که دکمه روی آن قرار می گیرد و برای اتصال دکمه به پارچه استفاده می شود. دکمه‌های ساق به پارچه‌ای افتخار می‌کنند که آن‌ها را به انتخابی ایده‌آل برای بافتنی‌های درشت تبدیل می‌کند. به همین دلیل، اگر با پارچه ای ظریف استفاده شوند، می توانند کمی عجیب و غریب و شل به نظر برسند.

دکمه های ساق برای پروژه بافندگی
اینها بسیار شبیه دکمه های ساق هستند، اما به جای سوراخ، یک سنجاق دارند که از طریق پارچه وصل می شود تا دکمه را در جای خود محکم کند. اینها یک کابوس برای بافتنی هستند زیرا پارچه بافتنی تقریباً به طور کامل از سوراخ تشکیل شده است، بنابراین جایی برای محکم کردن دکمه وجود ندارد.

دکمه های شلوار جین دکمه های کت جین
ضامن های بلند، لاغر و اغلب گرد را می توان به عنوان دکمه در سوراخ دکمه ها یا با حلقه بستن استفاده کرد. طول آنها به آنها اجازه می دهد از سوراخ های کوچکتر نسبت به دکمه های گرد یا مربعی مشابه عبور کنند، بنابراین آنها یک انتخاب مطمئن هستند. آنها معمولاً قطعاتی هستند و اغلب از چوب ساخته می شوند و مانند یک دکمه صاف از طریق دو سوراخ در مرکز دکمه متصل می شوند.

اسنپ ​​یا پوپر
این بست‌های فلزی یا پلاستیکی با پاپ به هم می‌چسبند (از این رو به آن می‌گویند). آنها یک اختراع نسبتاً مدرن هستند و برای اتصالات مخفی (مانند روکش یا کیف) و مواردی که باید نسبتاً ایمن باشند ایده آل هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که روی پارچه دوخته شوند، و اتصال آنها به بافتنی دشوار است. پلاستیک‌ها معمولاً باید صاف بنشینند تا محکم ببندند.

Cobalt Blue Mother of Pearl Buttons - The Lining Company

شومیز دامن بلند

بست های قلاب و چشمی
جایگزین دیگری برای دکمه ها، قلاب و بست های چشمی از یک حلقه و یک گیره ساخته شده است. شما اغلب نسخه های آن را روی دامن، سوتین، لباس و شلوار جین خواهید دید. از آنجایی که قلاب می تواند به راحتی داخل و خارج حلقه بلغزد، این قلاب ها فقط در جایی کار می کنند که برای نگه داشتن پارچه آموزش داده شده کمی کشش وجود داشته باشد (مانند سوتین) یا اگر بست ثانویه باشد (مکمل زیپ روی دامن).

زیپ
شما نمی توانید مانند سوراخ دکمه شلوار مازاراتی در یک زیپ ببافید، بنابراین بسیاری از بافنده ها هرگز به خود زحمت نمی دهند زیپ را وارد کنید. اگرچه کاملاً امکان پذیر است و قوانین مشابه در هنگام خیاطی اعمال می شود. مهم است که یک زیپ به اندازه پروژه خود انتخاب کنید و آن را به خوبی بدوزید. از آنجایی که پارچه بافتنی به طور طبیعی شل و پر از سوراخ است، دوخت آن می تواند مشکل باشد. در پروژه هایی که کشش محکمی دارند، مانند پشم محکم بافتنی آسان تر است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.