انواع دکمه های مورد استفاده برای لباس

ما قصد داریم در مورد انواع مختلف دکمه ها، نام دکمه ها صحبت کنیم، و این اصلا عجیب نیست! چون دکمه ها همه جا هستند! روی شلوار، روی ژاکت، دامن، شلوار مازراتی مشکی و جین  (صبر کنید، اینها هم شلوار هستند)، و خیلی از تکه های دیگر لباس شما دکمه دارند!

تفاوت دکمه لباس‌های مردانه با زنانه پایگاه خبری لباس پارسی

دکمه های تخت
دکمه های برگردان
دکمه های ساق پا
دکمه های ضربه ای
دکمه های گل میخ
دکمه جابجایی
مواد دکمه

دکمه های تخت
دکمه های تخت محبوب ترین انواع دکمه هایی هستند که روی لباس و شومیز زنانه بلند می بینید. آنها می توانند دو سوراخ یا چهار سوراخ داشته باشند. سوراخ ها تقریباً همیشه در مرکز قرار دارند و با فاصله یکسان هستند. و، آنها صاف هستند! از این رو نام. پیراهن های دکمه دار یک لباس معمولی هستند که از دکمه های تخت استفاده می کنند.

دکمه های برگردان
دکمه های برگردان از فلز ساخته شده اند و یک نشان یا آرم در قسمت بالای دکمه حک شده است. برای اینکه بصری خوبی در ذهن خود داشته باشید، به سیاستمداری فکر کنید که کاندیدای ریاست می شود. آنها تقریبا همیشه نوعی دکمه یقه ای به لباس خود دارند. حتی آنها را تحویل می دهند.

دکمه های ساق پا
نوع دیگری از دکمه ها، ساق پا است (لطفا بدون شوخی در زندان). دکمه های ساقه سوراخ در مرکز ندارند. در عوض، آنها یک حلقه یا سوراخ در پشت دارند که نخ را می کشید تا آن را روی لباس خود بدوزید.

تولید دکمه چوبی لباس زنانه بازار خرید و فروش انواع دکمه | آریا دکمه

دکمه های ضربه ای
دکمه‌های snap که به نام پوپر نیز شناخته می‌شوند، دقیقاً همین هستند. دکمه هایی که در جای خود محکم می شوند. معمولاً وقتی این اتفاق می‌افتد صدایی به گوش می‌رسد. با این حال، در برخی از نسخه ها به جای اتصال هر دو قسمت با گیره دادن به یکدیگر، آنها را به هم بدوزید. برای اینکه بدانید کجا این نوع دکمه‌ها را می‌بینید، کافی است به پیش‌بند کودک نگاه کنید. اونایی که با هم کلیپ میکنن این نمونه ای از دکمه های snap/popper است.

دکمه های گل میخ

دکمه های میخ در شلوار جین و شومیز زنانه بلند رایج است. آنها همچنین یک انتخاب محبوب برای سایر لباس های ساخته شده از جین هستند. دکمه های گل میخ مانند سایر انواع دکمه ها به هم دوخته نمی شوند. پس از اینکه آنها را در سوراخ دکمه قرار دادید، باید آنها را به هم وصل کنید. ابزاری برای فشار دادن دکمه ها روی هم وجود دارد که معمولاً به شکل یک انبردست است.

دکمه جابجایی
دکمه‌های ضامن بلند و گرد هستند و معمولاً آنها را داخل یک سوراخ دکمه قرار می‌دهید یا از آنها با حلقه بست استفاده می‌کنید. آنها معمولاً دو سوراخ دارند و با وجود طولشان، آنها را به همان روشی که یک دکمه صاف انجام می دهید به لباس ها وصل می کنید.

دکمه

مواد دکمه
البته در مورد موادی که دکمه ها از آنها ساخته شده اند، می توانید موارد زیر را داشته باشید:

دکمه های پارچه ای
دکمه های شیشه ای
دکمه های چرمی
دکمه های فلزی
دکمه های مروارید
دکمه های پلی استر
دکمه های چوبی

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.