انار برای درمان سرماخوردگی بسیار مفید است.

اگزوکارپ، یعنی پوست انار، حدود 50 درصد کل میوه را تشکیل می دهد، در حالی که بخش خوراکی آن از 10 درصد دانه و 40 درصد آرل تشکیل شده است .

از آب انار پخته شده می توانید برای درمان سرما خوردگی و همچنین تقویت سیستم ایمنی استفاده کنید. در واقع برای اینکه از خواص بی نظیر این میوه خوشمزه و پرخاصیت بهره مند شوید بهتر است که آب آن را صبح به صورت ناشتا میل نمایید.

انار کامل و آب آن دارای رنگی شدید است که ترکیبات فعال زیستی منتخب به ویژه آنتوسیانین ها مسئول آن هستند. بنابراین، تنوع رنگ در بین ارقام مختلف عمدتاً به دلیل غلظت متفاوت این ترکیبات است.

دامنه بررسی کنونی اشاره به کاربردهای انار در صنایع غذایی در خصوص ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی و ماندگاری محصول است. علاوه بر این، تلاشی برای ارائه پتانسیل انار در برابر تعدادی از بیماری ها از طریق مطالعات in vitro و in vivo وجود دارد.

یکی از سیستمهای خنک کننده ای که بسیار قدیمی است و طرفدار زیادی نیز داشته است یخچال نفتی هستند که در ترموستات آنها جیوه قرمز استفاده شده است که ماده ای کمیاب و خطرناک بوده است.

منشأ انار خاورمیانه است و یافته‌هایی مانند برگ‌ها، شاخه‌ها و دانه‌های فسیل‌شده به اوایل عصر برنز (3500 تا 2000 قبل از میلاد) برمی‌گردد.

دانشمندان آن را به همراه زیتون، انگور، نخل خرما و انجیر در پنج جایگاه اول فهرست قدیمی‌ترین میوه‌های کشت‌شده قرار داده‌اند، در حالی که در قرآن و انجیل اشاره‌ای به انار وجود دارد .

در بسیاری از ادیان و فرهنگ ها، انار به عنوان نمادی فرخنده، بیشتر از زندگی، شانس، فراوانی و باروری تصور می شود. فرآیند اهلی‌سازی انار در دوران ماقبل تاریخ اتفاق افتاد، زمانی که گفته می‌شود بازرگانان، ملوانان و مبلغان مذهبی مسئول ورود انار به منطقه مدیترانه، مکزیک و کالیفرنیا بودند.

اینکه درباره زمان مصرف عرق نعنا و بارهنگ دکتر خیراندیش چه می گوید برای خیلی از مردم ایران مهم است.

گسترش آن در اوراسیا و آمریکا نشان دهنده تطبیق پذیری گیاه از نظر شرایط اقلیمی و خاکی است و این در واقع دلیل شرایط مورفولوژیکی فعلی میوه است.

انار بخشی از خانواده Punicaceae و جنس Punica است، در حالی که دو گونه وجود دارد: Punica granatum و Punica protopunica.

مدل پالتو چرم جدید از شیک ترین انواع آن بوده که بیشتر مورد پسند قشر جوان می باشد معمولاً دختران شیک پوش و خوش استایل حداقل یک مدل از پالتوی چرم بلند را دارند که در فصل سرد سال مورد استفاده قرار می دهند.

دومی بومی جزیره سقطری (یمن) است و نقش مهمی در تکامل شکل کشت شده انار ایفا کرده است، زیرا اجداد جنس Punica  در نظر گرفته می شود.

جنس Punica دارای ویژگی های متمایزی است که آن را در ردیف Myrtales قرار می دهد، اگرچه خانواده ای که باید تحت آن باشد قابل بحث است.

  • منابع:
  1. Food Applications and Potential Health Benefits of Pomegranate and its Derivatives

 

  • تبلیغات:
  1. کشف موجودات فضایی در سطل
  2. عملکردهای فیزیولوژیکی مواد معدنی موجود در عدس!
  3. مردی که با حیله گری زنش کارش به قصاص کشیده شد
  4. ماهی گوپی که با چشمانش نفس می کشد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.