آجر نسوز سهند ورامین خانه ای را از سوختن در فوران آتشفشان در امان نگه داشت

همانطور که می دانید آجر نسوز سهند ورامین بلوک هایی از مواد سرامیکی نسوز هستند که برای پوشش شومینه ها، جعبه های آتش نشانی و کوره ها استفاده می شوند.

آنها با آجرهای بنایی معمولی به دلیل توانایی آنها در تحمل درجه حرارت تا 1800 درجه فارنهایت متفاوت هستند. ترکیب شیمیایی آجرهای نسوز متراکم با آجرهای معمولی متفاوت است. رنگ، شکل و هدایت حرارتی آجر نسوز و آجر معمولی نیز متفاوت است.

دماها: آجرهای نسوز دارای خواص نسوز هستند. آنها همچنین به عنوان آجر شومینه شناخته می شوند. آنها در ساخت اتاق های پخت و پز در اجاق های هیزمی، جعبه های آتش نشانی و برای ایجاد شومینه استفاده می شوند.

همچنین برای خط کشی کوره های صنعتی کوچک یا بزرگ استفاده می شود. سنگین هستند و تخلخل کمی دارند. از طرف دیگر آجرهای معمولی یا بنایی متخلخل تر هستند. آجرهای معمولی در دمای 1200 درجه فارنهایت شروع به تجزیه می کنند.

آجر

ترکیب بندی: ترکیب شیمیایی آجر نسوز شامل 23 درصد آلومینا و 73 درصد سیلیس است. اکسید آهن، تیتانیوم و سایر اکسیدهای فلزی بخش باقی مانده را تشکیل می دهند.

ترکیب شیمیایی عمده آجر معمولی سیلیس، آلومینا، منیزیم، آهک، اکسید آهن و مواد قلیایی است. اگر هر یک از این ترکیبات بیشتر یا کمتر از مقدار لازم وجود داشته باشد، ممکن است آسیب جدی به آجر وارد کند. این ترکیب در مورد آجرهای معمولی به آرامی به هم چسبیده است، در حالی که آجرهای نسوز بسیار متراکم تر هستند.

رنگ و شکل: آجر نسوز به طور طبیعی سفید است. لکه ها در دوغاب مخلوط می شوند تا آجر در طول فرآیند تولید رنگ آمیزی شود. برخی از رنگ های محبوب تر عبارتند از اسپرسو، سبز خزه ای، قرمز و مشکی. رنگ به آجرها اجازه می دهد

تا با کاربردهای اطراف مطابقت داشته باشند به همان روشی که آجرهای معمولی در رنگ های مختلف تولید می شوند. رنگ آجرهای معمولی با توجه به نوع خاک مورد استفاده متفاوت است. آجرهای نسوز یکنواخت مستطیل شکل هستند، در حالی که آجرهای معمولی ممکن است شکل ناهمواری داشته باشند.

رسانایی گرمایی: رسانایی حرارتی آجرهای معمولی بسیار بیشتر از آجرهای نسوز است. آجرهای نسوز می توانند دمای بالا را تحمل کنند زیرا سرامیک، اکسید آهن و سایر مواد افزودنی شیمیایی دماهای بالا را جذب می کنند و انتقال نمی دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.